(044) 221-29-08
(097) 923-55-95

Запитання та відповіді

Скажіть, чому стягувати, а не клеїти? І чим, власне, це краще?

Відразу хочу сказати, що натяжний паркет не краще і не гірше, ніж інші підлогові покриття, зроблені з деревини. Просто є ряд позитивних моментів, які притаманні саме цим підлогам.

Завдяки тому, що при складанні не використовується ні фанера, ні клей, натяжний паркет виходить екологічно чистим. Сьогодні, коли все скрізь пронизане хімією, питання екологічності стає все більш актуальним ..

Так як паркетні планки стягнуті, у Вас не з'являються щілини між ними. Деревина постійно «дихає», бере і віддає вологу. При жорсткій фіксації паркетних планок до основи з часом з'являються щілини, в які потрапляє волога, бруд і підлога втрачає свою естетичність і цілісність. У натяжному паркеті цей момент відсутній. Завдяки тому, що підлога стягнута, процес розширення і звуження відбувається цілим «коржем».

Під плінтусом, між паркетом і стіною, залишається технічний зазор, який дозволяє паркету розширюватися при підвищенні вологості в квартирі.

Підлога  виходить розбірною. Паркет ніколи не був дешевим задоволенням. Але зручність експлуатації і можливість локально замінити пошкоджену ділянку дає більшу впевненість при виборі підлогового покриття. Ви навіть можете перенести його в іншу квартиру!

А чому паркетні планки мають такі розміри, чому не ширше?

Така ширина планки обрана невипадково. Як вже було сказано, геометрія деревини залежить від вологості і температури. Чим ширше паркетна планка, тим більше вірогідність деформації деревини, звідси і взято оптимальний для натяжного паркету розмір.

Хоча у виробництві обходиться трохи дорожче звичайного паркету (більше відсоток відходу), зате результат дуже позитивний.

Ви говорите, що деревина «дихає», розширюється і звужується залежно від температури і вологості, а як реагує на ці процеси струна?

Дана струна повністю відповідає за своїми якостями всім пред'явленим до неї вимогам:

 • на розрив вона міцніше металу. Запас міцності в 3 рази більше експлуатаційної натяжки при монтажі підлог;
 • струна еластична рівно на стільки, скільки потрібно для розширення і звуження деревини;
 • не всихає, не гниє, а головне - не провисає (на 0,84 м.п. витрачається  чотири струни з інтервалом  кожні 20 см., так що запас міцності дуже великий);

Питання: У 2000 році ми поклали паркет. З часом покриття зносилися, і з'явилися щілини. При реставрації майстри перешліфувати паркет, а щілини замазали шпаклівкою.

А як у Вашому випадку шпаклевати, якщо він не приклеєний?

Потрібно відзначити, що процес деформації деревини залежить від умов експлуатації. Хоча з досвіду можу сказати, що мало хто за цими речами стежить. У натяжному паркеті шпаклівка не знадобиться, оскільки, завдяки натягу, «корж» стягнеться. Максимум, що може статися, це те, що він «вилізе» з-під плінтуса. Це можливо статися  лише при великій ширині кімнати і дуже швидко виправляється, навіть не вдаючись до допомоги фахівців.

З якими породами деревини Ви працюєте?

В основному це такі породи, як дуб, ясен, горіх, береза, черешня. Але, завдяки кольоровому масло-воску, ми отримуємо досить широку кольорову гаму покриття.

Тут я хотів би додати, що дерево це не тільки гарний естетичний будівельний матеріал, а й живий продукт, що володіє певною енергетикою, яка допомагає створювати у Вашій квартирі здорову атмосферу і затишок. Наші продавці-консультанти допоможуть підказати яка деревина підійде для того або іншого приміщення.

Що буде, якщо потрапить вода?

Будь-яка людина розуміє, що паркетна підлога і вода - речі несумісні. Тут все залежить від ступеня затоплення і вирішується за місцем. Одне можна сказати точно - викидати дане підлогове покриття не доведеться, виправити можна все, щоб не сталося.

Чому натяжний паркет покривають маслом або масло воском? А, якщо ми хочемо лаком, це можливо?

У цьому питанні немає ніякої категоричності. За бажанням клієнта можна покрити чим завгодно. Масло або масло віск - це скоріше наша рекомендація.

 • Коротко можна навести кілька доводів:
 • масло - більш екологічно чисте покриття;
 • завдяки великій еластичності, при ударі не виникає мікротріщин, покриття не лущиться і не відшаровується;
 • масло-віск утворює захисний шар на поверхні деревини, залишаючи при цьому пори відкритими;
 • підсилює колір деревини;
 • можливий простий, в тому числі частковий, ремонт поверхні.

Але вибір знову-таки за покупцем.

Скільки за часом укласти, наприклад, 50м2 натяжної паркету?

Все залежить від геометрії приміщення, де буде укладатися підлогу. В принципі, всю роботу можна поділити на 3 етапи:

 1. Підготовка підстави. Сюди входить перевірка бетонної підлоги - наскільки поверхня рівна. Перевірка стяжки на вологість.
 2. Укладання. Швидкість укладання приблизно 12-15м2 на день.
 3. Шліфування й покриття. У нормальному робочому режимі 50м2 будуть готові орієнтовно за 5-6 днів.
 4. Після висихання масло-воску або лаку відбувається монтаж плінтусів і порогів

Ви даєте 5 років гарантії на укладання, а якщо, через 6 років щось станеться, що тоді робити?

На будь-який інший паркет гарантія на укладання становить 1 рік. Це пов'язано з річним циклом акліматизації деревини у Вас в квартирі (процес розширення і звуження)

У нашому випадку гарантія пов'язана зі струнним механізмом. Справа в тому, що гарантійний талон був зроблений в 2007 році. На той час минуло 5 років, як поклали перші об'єкти. Звідси і термін гарантії. На сьогоднішній день, а зараз 2013 рік, вирішується питання про гарантійний термін на весь час експлуатації паркету. Ми беремо на себе цю відповідальність, тому що впевнені в надійності нашого підлогового покриття.

Ви укладаєте Вашу підлогу на підкладку. Чи немає відчуття «батута»?

Я розумію, про що йде мова. Коротко можу сказати - такого відчуття немає. Тяжкість 1м2 ламінату товщиною 9мм і тяжкість масивної дошки товщиною 20мм, як кажуть, дві великі різниці. Але тут якраз той випадок, коли краще один раз побачити, ніж сто разів почути. У всіх регіонах, де представлений натяжний паркет, повинні бути демонстраційні зразки.

Скажіть чесно, які недоліки має натяжний паркет?

Звичайно, є деякі моменти, але мені складно віднести це до недоліків. Скоріше це ситуації, пов'язані зі збільшенням складності в укладанні

Перший момент пов'язаний з укладанням по діагоналі. Другий - з процесом розширення деревини. Якщо ширина кімнати більше 7 м., укладальнику доведеться зробити невелику штробу в стіні, щоб при розширенні паркет мав місце куди рухатися. У довжину деревина практично не має зрушення. В іншому все на вищому рівні.


Виртуальный офис Компания «Экопол»HotStroy.info - строительство и ремонт